TARTU, ESTONIA

Mis on refleksoloogia?

Refleksoloogias kasutatakse inimorganismi mõjutamiseks kogu keha pinnal asuvaid tsoone.

Refleksoloogi töövahendiks on tema enda käed või siis spetsiaalsed pulgad. Refleksoloogias töödeldakse inimese tervise taastamiseks keha pinnal asuvaid tsoone lähtuvalt seisukohast, et haigused on põhjustatud eelkõige energeetilistest blokeeringutest.

Refleksolloogia on väga vana traditsioonilise meditsiini haru. Vanad tsivilisatsioonid Egiptuses, Hiinas, Indias ja Aafrikas oskasid inimesi tsoonide ja meridiaanide töötlemise kaudu ravida juba vähemalt 5000 aastat tagasi. Selle tõenduseks on tänapäevani säilinud koopajoonised ja seinamaalingud. Sellest algsest raviviisist arenesid idamaades edasi näiteks akupunktuur ja shiatsu.

20. sajandi alguses võttis USA nina-, kurgu- ja kõrvaarst dr. William Fitzgerald selle meetodi kasutusele oma töö tõhustamiseks. Fitzgeraldi poolt läbi viidud uurimused ja tema poolt välja antud raamatud panid aluse refleksoloogia kiirele arengule ja levikule kaasaegses USA-s ja Euroopas.

Mida teraapia käigus tehakse?

Refleksoloogia on inimese keha pinnal asuvate organite ja organsüsteemide peegelduste töötlemine. Inimkeha koosneb nii füüsisest- luudest, lihastest jne, kui ka energeerilistest sidemetest organite ja teatud tsoonide vahel. Tänu sellistele energeetilistele sidemetele on võimalik mõjutada talla alt või kõrvast näiteks peavalu, seedimisprobleeme jne. Refleksoloogilised tsoonid ehk peegeldused, mida teraapia käigus töödeldakse, asuvad üle kogu keha, kontsentreeritumalt asuvad tähtsamad tsoonid jalalabal, kõrvas, säärel, reiel ja peas.

Kuidas, kui kaua ja kellele?

Tihti annab teatud tulemusi juba esimene teraapia. Tervenemiseks vajab patsient sageli siiski 6-8 korrast koosnevat teraapiakuuri. Kui on aga tegemist kroonilise haigusega, tuleb patsiendil arvestada ka pikema kuuriga. Mida pikem on aeg haiguste tekkimise ja teraapiaga alustamise vahel, seda rohkem tuleb varuda aega ja kannatust püsivate heade tulemuste saavutamiseks. Iga inimese puhul on see erinev.

Mõne patsiendi puhul annab esimene teraapia teatud reaktsiooni – kerge iivelduse, peavalu, kõhulahtisuse vms. Kuna teraapia tähendab muuhulgas ka ainevahetuse aktiviseerimist ja jääkide väljutamist, siis tuleb normaalseks pidada, et iga inimese organism teageerib sellele erineva tundlikkusega. Pikaaegselt väga tugeva koormuse all olnud organism võib jääkide väljutamisprotsessile intensiivsemalt reageerida. Kuid sellised reaktsioonid mööduvad paari päeva jooksul.

Kuna refleksoloogia ei ravi haigust, vaid inimest, on diagnoos teisejärguline.

Keskendutakse organismi tasakaalu taastamisele. On olemas teatud seisundid, mille puhul refleksoloogiline ravi on vastunäidustatud – näiteks vähihaigetele, diabeetikutele ja AIDS-i haigetele, kuna refleksoloogiline teraapia võib selliste haiguste kulgu organismis kiirendada. Muude seisundite puhul sõltub teraapia kuuri kestus ja raviskeemi valik konkreetsest juhtumist. Kuid parima tulemuse saavutamiseks tuleb patsiendil oma terapeuti alati informeerida kõikidest organismi paigaldatud võõrkehadest, võetavatest medikamentidest ning arsti poolt pandud diagnoosidest.

Refleksoloogia eesmärgid:

  1. Suureneb vere- ja lümbiringvool (st süsinikdioksiid, lämmastikujäägid ja vesi eemaldatakse ja uued toitained ning värske hapnik saavad rakkudesse tulla)
  2. Eemaldab blokeeringud energiakanalitest
  3. Leevendab stressi, mis põhjustab enamuse haigustest
  4. Leevendab pea-, kukla-, kaela- ja seljavalu
  5. Leevendab ainevahetus- ja seedimisprobleeme
  6. Leevendab hingamisteedehaigusi ja allergiat
  7. Ravib närvidest ja vereringeprobleemidest tekkinud hädasid
  8. Vabastab keha enda loomulikke valuvaigisteid
  9. Stimuleerib immuunsüsteemi