TARTU, ESTONIA

HomöopaatiaHomöopaatia on vana arstiteaduslik ravimisviis, mis ravib inimest tervikuna, mitte ainult tema haigust. Homöopaatia kui ravimeetod keskendub inimese loomuliku tervendamissüsteemi toetamisele ja tugevdamisele. „Homöopaatia“ on tuletatud kreekakeelsetest sõnadest „homoios“ – samasugune ja „patheia“ – kannatus ning ravisüsteem toetub põhimõttele „sarnane ravib sarnast“ – „similia similibus curentur“ (lad.k.). Teisisõnu – aine, mis suuremas koguses võib tervel inimesel põhjustada mingite kindlate sümptomitega haiguspildi, ravib üliväikese koguse manustamisel samasugust haiguspilti inimesel, kelle tervis on korrast ära.

Loe pikemalt teraapia.com

Detoksikatsioon

Viimase 20 aasta jooksul on alllergiate ja krooniliste haiguste käes kannatavate inimeste arv oluliselt kasvanud.

Allergiate ja krooniliste haigustega kaasneb alati immuunsüsteemi nõrgenemine. Immuunsüsteemi normaalset talitlust võivad ebasoodsalt mõjutada ainevahetushäired, saaastatus (nt amalgaamiga), tasakaalustamata dieet või kõrgem vanus. Organismi eritusorganid võivad teatud aja vältel olla suutelised nende negatiivsete mõjude vastu toimima, kuid pikema aja jooksul koormatakse need üle. See viib mürgiste ainete kuhjumiseni organismis, millel on kaugeleulatuvad tagajärjed.

Detox-Kit

Detoksikatsiooni komplekt on:

  • Efektiivne
  • Väga hästi talutav
  • Kerge kasutada

Heel Detox-Kit koosneb kolmest igakülgse toimega homöopaatilisest komplekspreparaadist:

  • Lymphomyosot tilgadaktiveerivad lümfisüsteemi, et vabastada mürkidest sidekude ja mesenhüüm.
  • Nux vomica-Hoaccord tilgadstimuleerivad gastrointestinaalset eritussüsteemi ja maksa.
  • Berberis-Homaccord tilgadaktiveerivad neerusid ja sapipõit.
Näidustused: Kroonilised haigused. Kokkupuude saasteainetega (nt. formaldehüüd, amalgaam). Üldine halb tervislik seisund.
Ravi kestus: Minimaalselt 6 nädalat (krooniliste haiguste puhul soovitatakse aastas läbi viia kaks 6-nädalast ravikuuri).
Annustamine: 3 x 10 tilka iga preparaati päevas (ühest Detox-kit’st piisab 3 nädalaks)
Manustamine: Lisada igast preparaadist 30 tilka pudelile mineraalveele (0,7 – 1,5l), loksutada kergelt ja juua ära päeva jooksul.

Mis on klassikaline homöopaatia ? Tema põhimõtted.

Klassikaline homöopaatia on terviklik ravisüsteem, mille eesmärgiks on stimuleerida keha enda loomulikku võimet end ise ravida. Homöopaatilised ravimid aitavad kõrvaldada  organismis valitsevat ebakõla, mis väljenduvad haigussümptomite kujul.

18. sajandi lõpupoole avastas saksa arst Samuel Hahnemann alternatiivse mooduse ravida haigeid. Tema põhimõte oli, et haiguse juurivad välja rohud, mis tekitavad patsiendi haigusega sarnaseid sümptomeid. Hahnemann hakkas seda ravimeetodit nimetama homöopaatiaks. Sõna ´homöopaatia´ tuleneb kahest kreeka keelsest sõnast:  Homoios (´´sarnane´´) ja Pathos  (“kannatus“) ehk siis sarnane kannatus või sarnane haigus.

Homöopaatias töötab põhimõte, et „sarnane ravib sarnast“.

Ravim väikestes kogustes ravib samu sümptomeid, mida põhjustab suurtes kogustes.

Homöopaatia on rangelt individuaalne. Homöopaatia ravib inimest kui tervikut, arvestades nii füüsilist kui mentaalset seisundit. See on põhjus, miks sama haiguse raviks määratakse erinevatele inimestele erinev homöopaatiline ravim. Tihti on inimese mentaalne seisund ravimi leidmisel määrav, sest äge viha, hirm, depression, kurbus vms emotsioon on füüsilisi kaebusi põhjustavaks ja süvendavaks teguriks. Homöopaatia tõdeb, et kõik haiguse sümptomid on kehas esineva ebakõla väljendusviisiks.

19.sajandil raviti klassikalise homöopaatiaga edukalt koolerat ning II Maailmasõja ajal kasutati homöopaatiat sinepigaasist tekkinud põletuste raviks. Tõeline läbimurre toimus aga 1986, kui kontrollitud katsetustes näidati, et homöopaatia aitab ära hoida heinapalavikku.

Ravimite toimet on tõestatud üle 200 aasta ravides akuutseid, kroonilisi, füüsilisi haiguseid ja emotsionaalseid häireid. Klassikalise homöopaatia reeglite kohaselt valitud ravim on turvaline ka imikutele, lastele ja rasedatele. Tegemist on teaduslikult tõestatud ja praktikas töötava meditsiinilise ravimeetodiga, mis on Eestis lihtsalt vähe tuntud.

Homöopaatilised ravimid ja ravi

Homöopaatilised ravimid taastavad elujõu tasakaalu. Hoolikalt valitud ravim stimuleerib keha loomulikku kaitsemehhanismi. Homöopaatia ei ole „kõike raviv“ kuid tihti on inimesed abi saanud homöopaatiast kui teised raviviisid on ebaõnnestunud.

Homöopaatia kasutab väikeseid, lahjendatud ravimikoguseid, sest sellisel viisil on ravi ohutu ja vaba kõrvalmõjudest. Näiteks taimest väljapressitud mahl (ematinktuur) lahjendatakse järk-järgult säilitades tema ravivat mõju.

Homöopaatilistel ravimitel ei ole kõrvalmõjusid ning need ei tekita sõltuvust. Preparaatide põhiline eelis on, et nad on naturaalsed (taimne , loomne ja mineraalne algmaterjal) ning organismile omased.

Ravimid on valmistatud tänapäevaste kõrgete kvaliteedinõuete kohaselt.

Täpsed juhised homöopaatilise ravimi hoidmise ja võtmise kohta annab homöopaat.

Homöopaatia on kõiki sümptomeid arvestav ja lähtub sellest, et sümptom on keha katse end ise tervendada. Kui need sümptomid alla suruda, võib see viia haiguse sügavamale keha sisse, seega tuleb aidata kehal end ise ravida. Ainult nii saab haiguse põhjuse välja juurida. Homöopaat uurib mitte millist haigust inimene põeb, vaid milline inimene põeb haigust.

Teoreetiliselt on homöopaatia ravivõimalused piiratud ainult organite olemasoluga – seni, kui organ on olemas ja tema koed pole lootusetult kahjustunud, on võimalik ka aidata.

Praktikas pöörduvad homöopaatia poole üldiselt inimesed, kelle seisund ei ole veel ekstreemne. Ja loomulikult saab kõige paremaid ravitulemusi just sel juhul, kui haigust ei ole lastud väga sügavale tasandile.

Homöopaatia ei suru sümptomeid alla, vaid ravib inimest tervikuna naturaalselt ja püsivalt.

Esmane visiit

Homöopaatia vaatleb patsienti kui tervikut. Ei ravita mitte haigust vaid inimest. See tähendab, et ühe ja sama haiguse puhul antakse erinevatele inimestele erinevat preparaati. Homöopaatia on seisukohal, et sümptomid on haigust (immuunsüsteemi nõrkust) iseloomustav märk, mitte haigus ise. Kui ravitakse näiteks ekseemi lihtsalt kui nahahaigust, siis naha sümptomid võivad küll mingiks ajaks kaduda, aga tegelik haigus lihtsalt süveneb ja võib tekkida näiteks astma. Kui hiljem homöopaat hakkab astmat ravima, võivadnaha sümptomid korraks uuesti välja lüüa. See on hea märk, sest viitab sellele, et immuunsüsteem hakkab tasakaalustuma ja viskab välja vanad, mahasurutud haigusilmingud.

Enne visiiti oleks hea kui patsient oma probleemi juures jälgiks end mõnda aega ja paneks tähele, millal toimub sümptomite ägenemine – millistel kellaegadel, millisel aastaajal, millise ilmaga, kas see sõltub mingist teisest asjaolust- toidust, liikumisest jne. Näiteks valu puhul tuleks tähele panna ka seda, millise iseloomuga valu on (torkiv, tuim, pulseeriv, pigistav vms) ja mis seda leevendab/ägedamaks teeb jne, jne.

Soovitav on sümptomid lihtsas keeles üles kirjutada.

Informatsioon, mida homöpaat patsiendilt tahab, on ulatuslik. Mida põhjalikumat teavet inimene homöopaadile endast annab, seda kiiremini on võimalik leida just see õige ravim. Küsimused võivad mõnikord tunduda asjakohatud, kuid tegelikult võivad just need olla määrava tähtsusega õige ravimi valikul. Esimene kestab tavaliselt 1-1,5 tundi. Väga harva annab homöopaat preparaadi kohe esimese visiidi lõpus, sest tal on tarvis aega, et analüüsida saadud informatsiooni ja valida välja õige preparaat.

Tervikpildi saamiseks esitab homöopaat küsimusi töö-ja elutingimuste, esivanemate tervise, lapsepõlves põetud haiguste, traumade, üleelamiste, võetud tavaravimite, söögi-ja joogieelistuste, harjumuste, iseloomu ja emotsionaalse seisundi jms kohta. Lisaks küsitleb homöopaat üksikajalikult patsienti tema põhikaebuse osas ja võtab arvesse ka teisi sümptomeid.

Kogu teave, mida patsient enda kohta homöopaadile avaldab, on konfidentsiaalne.

Enesetunde muutudes võib vajalikuks osutuda korduvvisiit. Kõik oleneb juba konkreetsest juhtumist.

NB! Hambaarsti, nõelravi arsti, kiropraktiku, tsoonterapeudi ja reikiga ravija juurde on ravimi toimeperioodi alguses soovitav mitte minna. Kui on näha, et ravim on hakanud toimima, siis võib ülalmainitud teraapiaid kasutada tervenemisprotsessi kiirendamiseks. Kui aga mõni eelmainitud teraapia juba käsil on, siis tasub peale selle lõppemist pisut oodata enne homöopaatiaravi.

Kui palju tervenemine aega võtab?

See küsimus võib tekkida alati, kuid vastust ei ole alati olemas.

Homöopaatiline ravi läheneb inimesele kiht kihi haaval. See tähendab seda, et kõigepealt saab tegeleda kõige pealmise, kõige enam esilekerkinud kihiga inimeses. Kui see kiht on tasakaalustunud, võib avalduda veel mõni kiht, mis samuti vajab tasakaalustamist. Seega ei ole eelnevalt võimalik ette ennustada, mitut ravimit või kui pikka ravikuuri keegi vajab. See kõik selgub ravi käigus. Sellest omakorda tuleneb üks homöopaatilise ravi omapärasid – tagasiside olulisus.

Selleks, et inimene oma kroonilisest haigusest terveneks, on vaja, et ta teatud aja möödudes pärast ravi alustamist annaks homöopaadile tagasisidet oma seisundist. See on vajalik selleks, et otsustada ravi jätkamise, lõpetamise või muutmise üle. Kuna homöopaatiline ravi on individuaalne, võib ka täpselt ühesugune haigus eri inimeste puhul vajada täiesti erinevaid raviskeeme. Ei ole mõistlik arvata, et krooniline haigus kas kaob jäädavalt pärast esimest ravimiannust või siis ei allu ta üldse ravile. Inimene on siiski keeruline olend ja tema ravisse ei pruugi suhtuda nii kitsalt.

Tuleb kindlasti lisada, et kuna haigus on valede eluviiside ja mõtteviiside tagajärg, siis inimese tervenemisel mängib suurt osa see, kui palju ta ise on valmis oma elus midagi muutma. Kõige selle juures saab homöopaat olla inimesele abiks ja toeks. Homöopaatiline ravi on eelkõige energeetiline ravi. See tähendab, et homöopaatilise raviga on vastavalt vajadusele võimalik kas parandada inimese füüsilist seisundit või reguleerida tema psüühilist tasakaalutust ning energeetilisi häireseisundeid. Seega on homöopaatiline ravimaine juba iseenesest inimesele muutusteperioodil toeks.

Mida veel peab teadma?

Homöopaatiline ravi on vastunäidustatud siirdatud elundite ja südamestimulaatoriga inimestele, raskete psüühiliste häirete puhul.

Üldjuhul võib homöopaatilisi ravimeid kasutada tavaravimite täienduseks, kuid kindlasti on vaja homöopaati teavitada nendest tavaravimitest, mida te parasjagu võtate. Eriti oluline on anda teavet, kui kasutate vererõhurohtu, antidepressante, hormoonravi- nende puhul ei ole soovitav paralleelne ravi.

Kui olete läbinud antibiootikumikuuri, siis ka siin tuleks oodata enne homöopaatilise ravi alustamist paar nädalat.

Tervenemisprotsess liigub seestpoolt väljapoole kuni lõpuks kõik haigusnähud kaovad.

Krooniliste haiguste puhul algab paranemine kõigepealt emotsionaalsest seisundist, paraneb uni, kusjuures füüsilised vaevused võivad esialgu halveneda. Võib ilmuda nohu, köha, kõhulahtisus, peavalu. Reaktsioon on lühiajaline ja võib olla intensiivne. See on märk, et organism ajab mürke välja ja et ravim sobib inimesele ning lihtsalt reageerib ravile.

Täiendavat informatsiooni leiate: http://homoopaatia.ee/